kuu lõpetuseks Jazzkaare viimasest päevast

eile oli siis kahe kontserdi päev. tegelikult oleks võinud lausa kell 11 alustada City Marinas, mille kõrval, jahil. mängis linnaruumiprojekti raames Siim Aimla. aga liiga palju ka ei saa.

päevane UMA ja klavessiiniduo kontsert oli siis see, kuhu saime Jazzkaare tasuta pääsmed.
rahvast oli hõredalt, kontsert oli huvitav. no igatahes väga teistmoodi muusika. ma muidugi ei osanud väga midagi oodata, teadlikult olen ma neist varem muusikaliselt kokku puutunud vaid Jürjendaliga (kes pildile ei mahtunud, esireas istumise ja kehva seebika probleem..). kui ma siiani arvasin, et klavessiin on rohkem selline leebe barokktantsu taustapill, siis nüüd tean, et võib ka väga karmi muusikat sellega mängida.

õhtul oli Nordic Sounds ja Eivør and Mikael Blak. ma ei tea, kas see nõuab pikka juttu?
igatahes läksin varakult paviljoni, et head kohad saada. saali lasti alles pool tundi enne kontserti – aga kolmas rida keskel on piisavalt hea ju. laiutasin seal salli ja kampsuniga neid kohti siis kinni hoida, kuni teised ka jõudsid.
muusika noh.. teadagi, eks seda ole ju kuuldud ja kuulatud. kui Teekonna esimesed taktid kõlasid, sosistati mulle kahelt poolt (sõbranna ja poeg), et ‘see on minu lemmik!’. mul jäi üle ainult kaasa noogutada.
Eivøri vokaal on muidugi võimas, nii palju kui minisugune muusikakauge seda hinnata oskab. need Nordic Soundsi palad sobisid talle küll hästi ja tema nendega. või midagi sellist. aga samas tema see osa, mis nad Mikaeliga kahekesi esitasid, ei olnud minu jaoks nii tugev. kohati meenutas Imbrugliat, kohati Suzanne Vegat ning mingitmoodi jäi kaugemaks.
äh, ja jälle, ei mahtunud kõik pildile ära. Blak on väljas ja Kalluste, no täitsa piinlik..

ma ei tea, kontsakingad peab päris ära unustama või? sest see jalg.. on imelik 🙁 aga ma ei taha mingite susssssssidega käia ju ka. oeh. nagu tervist huvitaks, mida ma tahan..

P.S. täiskuu lähenemine annab vägisi märku 😛