München, päev 2

algselt oli plaan minna reedest öhtu- ja ööelu vaatama, aga peale varahommikust töusmist, lendu ja ringihulkumist niitis väsimus meid ja jäime ülivara magama. hommikul 8st oli uni läinud ja värske tunne sees.
täna oli siis linnapäev. algas üsna uduselt, taas, aga peatselt tuli päike ja tösiselt mönus kevadine tunne.
niisiis vanalinaring. kirikud, aina tihenev rahvamass, poed, turg. vahid juustuvalikud, aedvilja, kalavalikut ja oeh.. ei oskagi kommenteerida. köike on ja nii palju ja värsket ja mönusat. hinnad – nii ja naa. köige odavamad öunad saime mingid taluöunad, sellised kohe näha, et ei ole mingi massikaup. juustud ikka sellise hinnaga, nagu on, aedvili nii ja naa, vürtsivalik vörratu..
löunaks olime Marienplatzil ja saime kellamängu koos nende kujukeste tantsuga seal vana raekoja tornis. rahvast oli selleks ajaks nagu murdu, ausalt, ei kujuta ettegi, mis siin veel suvel toimub 🙂
veel veidi jalutamist neil tänavatel, mis on täis erinevaid poode, nagu kesklinnale kohane, ikka selliseid esinduslikumaid.

esimene trammisöit. hotellist mönisada meetrid on üks asi, mida siin nimetatakse ostukeskuseks ja kus on muuhulgas kaks toidupoodi. kaks pagar-kondiitrit ka. neid on siin üldse nii kohutavalt pallju ja ikka mingid magusad saiakesed peamiselt. ja seal on kogu aeg rahvast. ma pole küll söönud neid siin, aga löhnast piisab, et ilmselt ei külasta ma ka ka Narva kohvikut niipea..
igal juhul saime sealt kümnekaga kena öhtuse näksi korvi kokku, mis sisaldas ka veini ja juustu.

kogu selle nähtud kaubanduse peale tuli möte, et läheks siis kusagile kaubanduskeskusesse. veidi otsimist netist ja leidsime, et olümpiakeskuse lähistel on kogu Baierimaa suurim kaubanduskeskus. mis seal ikka, metrooga möned peatused söita ja kohal. oeh.
ausalt, nad peaksid Baltimaadest öppima, kuidas teha kaubanduskeskusi. sest kui see on suurim ja siin üks väheseid (eriti muid ei olegi, eksole), siis oli seda ka sealleiduvat rahvamassi arvestades ilmselgelt liiga vähe. Tallinnas on paar vörreldavat ja Riias vähemalt 3-4, mis pikalt sellele ära panevad. ruumilt ja poodide arvult küll.
lühidalt oli seal küll üsna hullumaja, aga leidus ka päris vahvaid pood ja poekesi. igatahes vöib öelda, et shoppamise-tuur on selleks korraks tehtud.

ja igatahes nüüd oleme valmis minema vaatama, mis toimub kesklinnas laupäeva öösel.

ahjaa, vahemärkusena veel: leidsime, et eluolult kuulub München pigem siiski vahemereliste löuna-euroopa hulka kui kesk-euroopa ruumi. kuidagi siinne rütm ja suhtumine on selliseid.