minestrone

Rimi Toit&Trend levitas ca nädal tagasi feissbuukis ja twitteris lihtsa minestrone retsepti.
teatavasti on see üks selline itaalia supp, mida ilmselt iga perenaine teeb isemoodi ja selle aluseks on hooaja köögiviljad. variante on erinevaid: tomatipastaga ja ilma, kartuliga ja ilma, lihaga ja ilma ja nii edasi ja edasi.
ma jäin üsna Rimi retsepti juurde seekord, kuigi väikesed muutused siingi. panin rohkem küüslauku ja järgmine kord panen veel rohkem (kuumutatud küüslaugu maitset oli minu jaoks natuke liiga vähe). lisasin pastinaaki ja veidike juursellerit; viimast on päris mitmes retseptis niisama ka sees. ka panin esimese asjana õli sisse potipõhja sadakond grammi suitsupeekonikuubikuid, millele siis hakkasin muid asju lisama. hakkliha ma ei praadinud, vaid panin potti peale tomatipastat – mu meelest jääb liha niimoodi pehmem (lapsepõlveharjumus ka). ürte panin muidugi sisse, seguürtidest oleks vist pitsamaitseaine suhteliselt sobiv. pastat ei keetnud ma eelnevalt ära, kasutasin peenike-väikest filinit, mis pehmeneb imekiirelt. puljong tuli seekord kuubikust ja ikka veise oma. ja õige natuke panin teravat paprikapulbrit ka.
ja järgmine kord panen ubasid ka sisse, seekord ei pannud
pehme sai (eks ideaalis ikka ciabatta või midagi sellist) kõrvale ja maitseb hea.

minestrone690.jpg

ma ei viitsi eraldi kokkajasse panna retsepti, seal suht surnud nagunii..
tegu on mittekinnimakstud mittereklaampostitusega, aga ei saa jätta mainimata, et tooraine, mis kodus puudu oli, sai ostetud Aia tn Rimist 😛