mina ja google

ma olen järgemööda guuglistunud. lihtsalt mugav on, kui saad ühe kasutajanime-salasõnaga ligi mitmele vajalikule asjale.
kalendrindusest oli mul hiljuti juttu. maksingi hiljuti Rainlendari litsentsi ära ning nüüd on töölaua- ja veebikalender kenasti sünkros. ainult teavitused tuleb kummaski eraldi määrata. kategooriaid ka guuglis pole, need tuleb soovi korral siis oma arvutis paika panna. igatahes olen ma sellisel kujul oma kalendri peaagu toimima saanud ja kõik vajalik on kirjas. tugev pluss on see, et ma näen ka jagatud kalendreid ehk ka neid toiminguid, mis on kellegi teise kalendris, mida ta minuga jagab. ehk siis saab koos planeerida ja sättida tegevusi.
kõigele lisaks on seal päris tore võimalus saata kutseid mingitele sündmustele-kohtumistele. esimene kutsetest on mul tehtud. muidugi ilmnesid selle käigus ka mõningad puudused (no näiteks kaarirakendus ei leia meie aadresse-kohti eriti üles ning personaliseeritud kaarti ei saa sündmuse juurde panna jms).
guugli dokumentide võimalusi olen ka mõnda aega kasutanud. hea võimalus hoida üleval mitte väga konfidentsiaalseid dokumente, mida on vaja kas teistega jagada, koos üles ehitada või mis lihtsalt peaksid olema kättesaadavad mitmel pool. mugav ongi see, et saab netis töödelda ka neid dokumente. teisi kasutajaid saab lisada nii töötlemisõigusega kui ainult vaatamisõigusega. mugavam, kui faile mailidega edasi-tagasi pendeldada, eriti veel, kui on vaja seda mitme inimese vahel teha. ‘tavalisemad’ dokumenditüübid on esindatud kenasti.
läksin suhteliselt värskelt üle ka guugli readerile. ei pea erinevaid feede erinevate arvutitega konffima. võeh, kui kole lause tuli. igal juhul on blogi- ja uudistevoogusid seal päris mugav jälgida ning mugav on just see, et ligi saan suvalisest arvutist. ka saab moodustada katalooge ning nimetada voogusid ümber, samuti lisada postitustele tage (seda ma pole veel teinud). samuti saab valikuliselt sissekandeid jagada teiste lugejatega. uue voo lisamiseks on vaja lihtsalt oma veebilehitseja lemmikuteribale lisada üks väike link – kui oled lehel, mille feedi soovid readerisse lisada, siis vajutad seda nuppu ning edasine toimub juba lihtsalt.
kuna olen suhteliselt vähe kasutanud, siis miinuseid ei oska välja tuua.
vaatan nüüd, kas guugli notebook jääb ka kasutusse. jälle sama teema – ligipääsetav igalt poolt. saab kirja panna nii järjehoidjad (bookmargid) kui ka märkmed. saab lisada tage, katalogiseerida, kommenteerida, sorteerida, filtreerida, eksportida google dokumentidesse ning sedakaudu jagada teistega. jagada saab ka otse, kas siis ühe märkmeraamatu, kategooria või alamkategooria piires. st just selliselt tasemelt, nagu soovid.
kõigele lisaks on notebookil väike plugin, mis võimaldab suvaliselt veebilehelt valitud lõigu-pildid salvestada ka notebooki.
aegajalt olen kasutanud ka guugli avalehte, aga kuna ma avalehte lihtsalt ei kasutagi, siis see pole pidama jäänud. ehk nüüd võiks ikkagi – et sinna tuleksid kokku uued vood, mailid ja oleks ka link dokumentide ning märkmete juurde. pean mõtlema.
ja kui nüüd keegi tuleb välja ‘suure venna’ jutuga, kuidas guugel kõike salvestab ja kõik on alati leitav, siis – no tõesti, kas on kellelgi arvamus, et me elu on väga jälgimatu? kõik need kaardikasutused (deebet-krediit-kliendi-makse-järelmakse), meie muu e-mailindus, mobiiltelefonid..
ma arvan, et see, mida mu kohta guuglist teada saab, ei ole küll midagi väga vapustavat. kui ma tahan ikka mingeid eriti salajasi asju ajada, siis on selleks tõesti muid võimalusi.
ütleme nii, et ma ei leia, et mul oleks sealtpoolt midagi karta. kui ikka leian mingid mugavad lahendused, siis kasutan neid, kui vaja 🙂