une järgmised näod

täna öösel oli palju ja segaseid unenägusid. äratus oli ka täpselt poole pealt. tolles unenäos käis mingi asja organiseerimine, mingi kamm oli mingite särkidega (et kellele milline; aga milleks üldse, seda ma ei mäleta), minu meelest läks asi nõmedaks kätte ära ja ma otsustasin sellest pundist nö välja astuda. ärkamise momendil paiskasin ühele heledas ppükskostüümis tütarlapsele tõde näkku :P
mõned tunnid enne – aga see võis olla ka kõigest mõned sekundid ju, aeg unenägudes polegi lineaarne – nägin igatahes mingit võidusõiduasja, mingi karm action käis. mu Räpina pinginaaber igatahes sõitis millegagi, mis meenutas külgkorviga mootorratast, aga ei olnud seda mitte. sest külgkorvis olev tütarlaps (kes oli ka mu tuttav, aga vot hetkel ei löö ette, kes; samas võis see olla unenäoline tuttav ainult) oli nagu mingi toru sees pikali, pea eespool. bhh. ja siis oli seal veel mingi F1 mees, näo järgi meentuas kõige rohkem Alonsot, aga mingi teise nimega (kusjuures F1 sarjas ei ole ühtegi nime, mis meenutaks mu uneäonime) ja igatahes oli hästi kuulus, aga minu meelest ta nagu pigem koperdas jalus. vormeli mootor ütles üles või midagi (noh, nagu ikka eksole ;)
aga see on ikkagi kummaline, et isegi kui kell ajab poole une pealt üles, siis järgmisel hetkel on see uni ikkagi meelest läinud, jääb ainult kella helisemise hetkel olnud pilt. ja unes on kõik alati reaalne, nagu päris, isegi kui on absurdne. sa tunned inimesi, keda sa tegelikult ei tunne, su unes on koos inimesed, kes iial seal ei saaks olla – ja kui midagi väga ei meeldi, saad end sealt välja lülitada.
voodist välja ronides on päris tore, kui keegi vähemalt virutaalseltki sulle kohvi pakub :) (sest muidu pean ma ju iga jumala päev ise seda tegema, kohvi siis, mitte pakkuma)

Share

5 thoughts on “une järgmised näod

 1. Väga ülbe uni jah sul siis oli.
  Ma olin kah varemalt suur unenäospets- ma saavutasin mingi hetk sellise võime, et ma teadsin, et ma magan- mis tähendas seda et ma võisin täitsa teadlikult ennast erinevatesse olukordadesse manada ja näiteks kuhugi linna või kosmosesse lennata. samuti ei olnud sellises olekus mingit kukkumisohtu, sest hüppasin vahel nimelt kuskilt alla, sest teada oli, et ära ma ennast ei löö. Samuti oli tore igasugustes kalustes osaleda- kaklustega oli küll nii, et ette ei võinud teada kuidas läheb- aga pikapeale ma sain ikkagi aru, et midagi hullu MINUGA ei juhtu- kuigi teoreetiliselt võisin ma ka peksa saada. Selgelt on meeles 1 kalus mingite venkudega- neid oli terve trobikond ja alguses ma nagu kartsin- aga enda suureks hämmastuseks märkasin, et mu hoobid on ülitõhusad. Nii, et lõpuks olin väga enesekindel. Kussjuures tabamused tekitasid omapärast nätsuvat heli. ! ebameeldiv moment siiski jäi- noad. Tavaliselt ei jõudnud noalõikele piisavalt kiiresti reageerida ja tundsid ikkagi vastikut lõikevalu- enne kui tegid selgeks, et see on igaljuhul uni ja midagi ei juhtu. Väga ere mälestus on ka ühest ööst ühes Tln raekojaplatsiga piirnevas tänavas, kus me pidasime koos kahe kaaslasega tulevahetust järjekordsete pealetungivate punastega. Meil oli liivakottidest ehitatud lahtine varjend ja kuulipilduja. Pimeduses valgustas suudmeleek tontlikult kõrvalolevate majade fassaade. Aegajalt rippusid taevas “jõuluküünlad” millede valgus läikis vastu kaaslaste kiivritelt. Olukord oli vist suhteliselt meeleheitlik meil sest mäletamistmööda olime otsustanud tulistada kuni laskemoona jätkub. Viimane mida mäletan oli tankirusikast tulistamine kuhugi eesoleva maja suunas. Õmbrus mattus eredasse valgusse kus kajasid paugud ja kaaslaste karjumine. Aasta oli vist 1944…

 2. Rehepapp, oled Sa ikka absoluutselt kindel, et oma riiulit ei taha? :)
  /eiei, Sa võid muidugi siia ka kirjutada – aga ma pean siis leida võimaluse Su kommentaarid välja tuua ;) /

 3. ei pea midagi- mind vastupidi liigne tähelepanu ahistab lausa. ja pealegi ma ei saa aru, mis see “oma riiul” tähendab? esiteks on juba see kahtlane, et sul on mingi oma server. tavalistel inimestel pole serverit ju kuskil külmiku taga undamas? See on ju imelik? Järsku sa kuidagi meelitad inimesi enda serverisse asju salvestama ja siis teed neist koopiaid ja müüd? Või luurad midagi?
  ja mis selleks tegema peab, et riiulile koht tekitada? Kuidas see käib? Järsku peaks tegema hoopis midagi hästi korralikku? Mingi ausa blogi? Asjaliku? järsku isegi mingi erialase? rahvavalgustusliku?

 4. server undab koos teiste samasugustega ühes kenas riiulis üldse mitte mu külmiku taga :)
  aga ma ainult pakkusin onju. btw, ma saan _siin_ ka Su järele luurata ;)

 5. rehepepp, minu meelest vöiksid sa kyll head nöu kuulda vötta ja oma riiuli yles panna. ega see ei takista sul mööda käopesasid ringi lendamast. sa oled ju vaba hing! aga minul on praegu sellevörra raskem, sest pean sind mööda teiste inimeste riiuleid taga otsima. ja ega minul ka niiiii palju vaba aega lahtiselt käes pole…

Comments are closed.