Portugal 2

Eile oli pikem sõidupäev, liikusime pöhja suunas.
Hommikul käisime Lissaboni okeanaariumis (oi kui ammu see tundub..) ja siis panime Serra da Estrela poole liikuma.
Peamiselt olime tasulistel kiirteedel. Mis mulle meeldis, et iga mõne kilomeetri tagant on sos-telefon teeservas, teedel on perved (mitte kohe kraav nagu meil) ja no muidugi kohati teeääre umbrohuna vohavad moonid..

Õhtupoole jõudsime Manteigase väikelinna. 3500 püsielanikuga asula mäenõlvadel. Suurim pood, mille leidnud oleme, on keskmise külapoe mõõtu; erinevaid poekesi on aga palju. Söögikohti on ka üsna mitmeid.
Eile külastasime üht. Kui enamus võttis vasikaliha, siis mina lammast. Väga hea oli. Ilmselgelt elaval tulel, maitseks ainult sool, kuid ikka väga mõnus. Maitse oli vähe teine, kui kodumaisel määl, aga eks kliima mõjutab ja tõugudest ei tea ma nagunii midagi.
Veini, vinho verde, lasti kraanist ehk tünnist ja liitri hinnaks 6€. Söögikohas, eksole!

Täna oli ka autopäev. Väiksemad ja laiemad mägiteed, mis laias laastus täitsa heas korras. Palju ägedaid vaateid ja vahvat loodust.
Lõunaks sättisime Gouveia linna. Kummalisel kombel õnnestus turismiinfo leida enne siestat (kusagil oli üks viit, aga rohkem mitte ja kui lõpuks juhuslikult nägime, oli kohe selge, et niimoodi me seda leidnud ikka poleks). Turismiinfos sain täpselt teada, mis nägemata jääb 😉 Aega ju väga polnud.
Otsustasime korralikumalt süüa.. ja kuigi toitu lubati 10 minuti pärast, sai sellest 45.
Toitudest siiani: liha-kala on head, salatit pigem vähe ja pigem on seal roheline salat, sibul ja ehk ka tomat, heal juhul kaste ka; kartulit on siiani olnud nagu räigelt palju. Täna jäi küll 2/3 järgi..

Pärastlõunal sõitsime mandri-Portugalu kõrgeima tipu juurde. Torre mägi, napilt alla 2km, Portugali ainus talispordikeskus. Lund oli seal nüüdki.

Kuna sõime kõva lõuna, jäi suur õhtusöök ära. Päris väss on ka kuidagi. Homme on kõige põhjalikum kõndimispäev, peab ka magama kerima.
Magamisest: tekkidega nad siin ei koonerda. Siin majas on isegi mingi veider graanulitega kamin, samas suure toa kohta üks väike radikas, öösiti on õues ca 9 kraadi.. aga kuna tekke on mitu, on magada väga hea. Kirikukelli, mis löövad siin ikka neli korda tunnis, kuulsin ka ainult paar korda öö jooksul. Ainult varaste ärkajate hääled ajasid üles.
Täna kasutan kõrvatroppe.

Tahvel suure kaamera pilte ei lae hästi ära, aeglane lugeja on ka muidugi; õnneks väikesest saan midagi kätte. Nii et pilt on kusagilt Penhas Doradase lähedalt.

Seradaestrela