nädala sotsiaalmajanduslik hala

eino, mul jäi praegu karp lahti. ei ole vaja igat etteantud linki klõpsida, jääb palju negatiivset kogemata..

„Sotsiaalminister ja tema alluvad on seega selgelt välja ütelnud, et arstide ja õdede puudus Eestis ei ole riiklikult oluline probleem ja sotsiaalministeerium selle lahendamisega ei tegele,“ nentis arstide liidu president Andres Kork.

tore on muidugi pugeda selle taha, et ärastamise käigus kõik tervishoiuasutused pidid omaette juriidilise isiku tekitama, nüüd ei olegi riigi probleem ju. ja üldse, kes ei jaksa oma arstiabi eest lisaks sotsaalmaksule veel kallis erakliinikus maksta, on ilmselgelt ka riigi seisukohast mõttetu inimene ja võibki vist maha surra või? sest nn rotid ei ole riiklikult oluline probleem ilmselgelt. tirivad veel keskmist palka alla ja tänu sellele me ei olegi veel Euroopa viie rikkama riigi hulgas või miskit.

„Eesti keskmine brutopalk on täna ligikaudu 870 eurot. Aga kust see keskmine võetakse?“
„See on umbes nii, et riigikogu liige sööb liha, mina söön kapsast, aga kahe peale kokku sööme kapsarulle lihaga…“

ja huvitav, et koolid ärastamata jäid – kuigi ma tean, selle koha peal teatavad kõrged ametnikud, et nema ei ole õpetajate tööandjad, kooli direktor on. ha-ha.

ma vaatan, et aina rohkem on neid, kes nimetavad hädavaevu olulisi kulutusi katva palga eest töölkäimist vabatahtlikuks tööks. aga eks selle kohta saab ka öelda, et mis sa virised, saad ju oma maksud makstud ja näe, isegi natuke söögiraha jääb alles!

J: ahmaitea, ma tunnen end koguaeg nagu viimane kehvik
J: midagi ei raatsi ja ei saa ja ei jagu
K: jah mul tuleb seda ka vahel ikka ette
PR: kui teie tunnete end kehvikutena, millena ma siis end tundma pean..

seletus ka: esimese kahe sissetulek on kordades suurem, kui minul. rahalisi kohustusi küll rohkem, kui minul. olgu, üks neist on lapsega kodus ja mingi sissetulekute vähenemine seega on toimunud.
kuid, mõlemal on lisaks viisakalt teeniv abikaasa ka. ah et oma viga, et mul ei ole? no ilmselgelt jah. aga ainult raha pärast ei suuda ma kellegagi koos olla ja mis parata, et need teised ei ole väga teeninud (+muud probleemid, ning laiali ei ole mindud mitte raha pärast, aga see selleks).

ja muidugi võib vastu vaielda, et asjad ei ole nii, nagu ma näen, et need mehhanismid toimivad teistmoodi jms. aga ausalt, üks keskmine inimene näebki umbes nii või veel hullemini neid asju.

lõpetuseks üks ilusam artikkel. muidugi, kui ikka millestki süüa osta ei ole, siis raha omale juurde ei mõtle, aga see on õige, et rahulolu (et mitte öelda ‘õnn’) seisneb mõtteviisis.