cheddar fries

cheddar fries @Snuffers, Dallas, TX

ma ei olnud siinsetes ameerika söögikohtades kunagi cheddar fries’itele tähelepanu pööranud. ameerika reisil aga söödeti mulle need Snuffersis ette ja raske oli pidama saada.
ehk siis nimesti aru saada: friikartulid cheddar-juustuga, peekon ja roheline sibul kuuluvad ka sinna juurde, jalopenod on lõunaosariikide täiendus.
meil leiab neid nt Babybackist ja Mackist ka, aga ühes olid valed kartulid ja teises vähe juustu, vähemalt siis, kui mina proovisin. või midagi sellist, ma ei pruugi detaile täpselt mäletada.

igatahes otsustasin, et teen ise, sest tegu on ju väga lihtsa asjaga. jah, juba teadsin, et üks trikk on kartulid ja teine asi on cheddar. see maailmas muidu väga levinud juust on eestis selline, mida naljalt ei leia. ma muidugi ei tea nüüd, mul on tunne, et vahepeal oli seda selle nn viilujuustuna saada. kuna ma tavaliselt neid ei osta, siis hetkel ei tea – aga asun otsima. sest see valge cheddar, mida tükikaupa mõne poe juustuletist osta saab, ei ole päris see.
aga olgu, lisan kogused, millest jagus mulle ja lapsele.

400g friikartuleid (sirged ja peenikesed)
friteerimiseks õli
100g toorsuitsupeekonit
150-200g cheddar-juustu
rohelist sibulat

friteeri kartulid vastavalt juhendile pakil. õlis frititult on tulemus parem kui ahjufriikatega.
toorsuituspeekon tükelda ja prae pannil krõbedaks. juust riivi jämeda riiviga.
aseta friikad väikesesse ahjuvormi vm kuumakindlale alusele, raputa natuke riivjuustu (kuni pool kogusest) vahele, pisut soola võib ka lisada. kalla peale ülejäänud riivjuust ja kata peekonitükkidega (ma tegin seekord küll vastupidi) ning aseta ahju, grillrežiimile. ca 210-220 kraadi juures kuumuta ca 3 minutit.
võta välja, garneeri rohelise sibulaga ning soovi korral lisa jalopeno-tükke.

cheddar fries @pilleriin