Koolitoit versus vanglatoit*

ma ei tea, kas tohib ühel päeva nii palju kirjutada .. (ausõna, mul on reaalne elu ka) .. aga ma ei saa üle ega ümber artiklist, kus püütakse võrrelda kooli- ja vanglatoitu.
idee on hea. midagi tuleb välja ka. aga mingitpidi on nagu poolik. st ma näen, et ilmselt on vanglasöök kohati korralikum ja kontrollitum kui koolis, aga see analüüs ei lähe nagu lõpuni välja.
tegelikult on see huvitav, et ühes kohas suudetakse kontrollida toiteväärtust ja eraldi gruppe teha ja teises eriti mitte. aga näe, jälle ei tule välja, miks see nii on ja miks koolitoitlustad ei suuda.
esimeseks lahenduseks tundub, et okei, teeme uue konkursi koolitoitlustamiseks ja ärgu need toitlustagu, kes seda korralikult ei tee. aga – kust neid paremaid võtta? sest koolitoiduga rikkaks ei saa. ma ei tea, kuidas on korraldatud vangide toitlustamise nö köögipool – ruumid, palgad jne; aga koolitoidu puhul ongi küsimus vist eelkõige selles, et väikese rahaga peab suutma palju. tore on, et riik maksab 10.- lõunast kinni – aga olgem realistid, selle raha eest süüa + muud maksud (üürid, elektrid, seadmed, palgad) katta ei ole küll võimalik. vähemalt mulle tundub nii.
on jutuks olnud, et ka omavalitsus peaks toetama – aga ega omavalitsuse rahakottki pole lõputu (mõnedel vist lausa vägagi õhuke).
mingi võrdlus on seal ka, mis väidab, et vangi toiduraha on 15.56-21.04 krooni päevas ja koolilõuna hind 13-15 krooni (sellel pildil, mida täissuuruses ei näe veebiversioonis). ehk siis vahet nagu polegi ju.
seda enam jääb küsimus, miks koolitoiduga (ja ka lasteaedadega) nii palju probleeme on?
* – peakiri laenatud Postimehe artiklilt